למה דווקא יוון

למה כדאי להשקיע בנדל"ן ביוון

בעקבות המיתון ביוון מחירי הנכסים כרגע הם מהנמוכים ביותר מאז שנת 2008, אנו מדווחים על ירידה של לפחות 50% במחירי הנכסים ברוב האזורים ביוון.

לאחר המשבר דווחנו על ירידה של כ 75% במספר רכישות נכסים ברחבי יוון ולכן זהו הרגע להיכנס לשוק הלוהט.

  עכשיו זוהי הזדמנות מצוינת לרכוש נכסים ביוון במחיר מציאה לפני עליית הערך, קיימת סבירות גבוהה לעליית ערך בעתיד הלא רחוק והרווח על המימוש צפוי להיות גבוה. ומעבר לכך חשוב להבין שבעקבות ירידת המחירים הסיכון לאיבוד ערך הקרן הפך אפסי, וכיום נמכרים נכסים ברחבי יוון במחיר לא רחוק ממחיר הבניה.

נדל"ן ביוון, השוק עדיין לא רווי במשקיעים יוון היא אלטרנטיבה חדשה יחסית למשקיעים והשוק שם עדיין "קר" וזוהי הזדמנות מצויינת להתחיל כמה שיותר מהר (לא משקיעים איפה שכולם משקיעים).

תשואה גבוהה מאוד  תשואה החל מ-7%. במקרים רבים התשואה השנתית בהשקעה סולידית בנכס מניב(השכרה טווח ארוך) עוברת את ה 10% נטו, ואם 10% מערך הנכס חוזר אלינו כל שנה הדבר אומר שבתוך 10 שנים כל ערך ההשקעה יחזור אלינו במלואו.

מס רכישה נמוך אין הגבלה במספר הדירות ומס הרכישה ביוון נשאר קבוע 3% ללא תלות בכמות הנכסים אשר בבעלות רוכש הנכס. להבדיל מישראל למשל.

מס שבח  ביוון יש פטור מלא ממס שבח עד 1.1.19 לכן ברגע המכירה לא נשלם מס על ההפרש בין מחיר הקניה למחיר המכירה, החל משנת 2019 נשלם מס השבח בשיעור של  15%.

אתונה וסלוניקי – את ההשקעות שלנו אנחנו עושים בערים חזקות כדוגמת אתונה וסלוניקי מה שמחזק את הצפי לעליית ערך עתידית.

קרבה לישראל – יוון נמצאת במרחק של כשעתיים טיסה מישראל והאפשרות להגיע ליוון קיימת בזמינות מיידית וזולה (לעומת ארה"ב, גרמניה או מדינות אחרות בעולם).

תרבות ביוון – אנשים חמים ושמחים לעזור, האוכלוסייה מלומדת ומשכילה, חיי לילה עשירים. 

לימודים חינם לסטודנטים – דבר המושך סטודנטים מכל אירופה ליוון ומעלה את הביקוש לשכירות. הורי הסטודנטים מממנים לרוב את דמי השכירות לילדיהם, מה שמעניק שקט ובטחון בעמידה בתשלומי השכירות.

מחיר דירה למטר מרובע כרגע נמוך ממחיר הבנייה למטר – ולכן לא שווה לבנות כרגע ולאור זאת רוכשי הנכסים כרגע סובבים סביב שוק נכסים יד שנייה. היוונים זקוקים לתזרים מזומנים ולכן מוכרים את הדירות שלהם בזול ומעדיפים לגור בשכירות, מה שנותן ביטחון גבוהה בשימור ערך הקרן ובנוסף מעלה באופן מתמיד את הביקוש לשכירות ביוון.

חוקי מס מקלים לזרים – תושבי יוון כרגע מוגבלים בבנקים ואינם יכולים לפתוח חשבון בנק, לעומת זאת עקב המצב הכלכלי יוון מעודדת משקיעים זרים ואפילו מציעה תעודת תושבות לזרים שישקיעו כ-1,000,000 ש"ח ביוון.