למה דווקא יוון

למה כדאי להשקיע בנדל"ן ביוון

נדלן ביוון

בעקבות המיתון ביוון מחירי הנכסים בשנת 2017 היו מהנמוכים ביותר מאז שנת 2008,  ירידה של לפחות 50% במחירי הנכסים ברוב האזורים ביוון.

לאחר המשבר הייתה ירידה של כ 75% במספר רכישות נכסים ברחבי יוון ולכן זהו הרגע להיכנס לשוק הלוהט.
נכון לשנת 2022 עדיין ניתן לאתר עסקאות טובות והצפי לעליית מחירים נשאר בעיתו.

ביוון עדיין קיימת הזדמנות מצוינת לרכוש נכסים במחיר נמוך מהמחיר הריאלי לפני עליית הערך, קיימת סבירות גבוהה לעליית ערך בעתיד הלא רחוק והרווח על המימוש צפוי להיות גבוה.
מעבר לכך חשוב להבין שבעקבות ירידת המחירים הסיכון לאיבוד ערך הקרן נמוך, כיום נמכרים 
נכסים ברחבי יוון במחיר אשר אינו גבוה או לעיתים אינו רחוק ממחיר הבניה.

נדל"ן ביוון, השוק עדיין לא רווי במשקיעים יוון היא אלטרנטיבה חדשה יחסית למשקיעים והשוק שם עדיין "קר" וזוהי הזדמנות מצוינת להתחיל כמה שיותר מהר (לא משקיעים איפה שכולם משקיעים).

תשואה גבוהה מאוד   במקרים רבים התשואה השנתית בהשקעה סולידית בנכס מניב(השכרה טווח ארוך) עוברת את ה 6% נטו. כל עסקה יש לבחון באופן נקודתי. 

מס רכישה נמוך אין הגבלה במספר הדירות ומס הרכישה ביוון נשאר קבוע 3.09% ללא תלות בכמות הנכסים אשר בבעלות רוכש הנכס. 

מס שבח  ביוון יש פטור מלא ממס שבח נכון להיום לכן ברגע המכירה לא נשלם מס על ההפרש בין מחיר הקניה למחיר המכירה, ברגע שהפטור יתבטל נשלם מס השבח בשיעור שיקבע (15% לפי התקנות).

אתונה וסלוניקי – את ההשקעות שלנו אנחנו עושים בערים חזקות כדוגמת אתונה וסלוניקי מה שמחזק את הצפי לעליית ערך עתידית.

קרבה לישראל – יוון נמצאת במרחק של כשעתיים טיסה מישראל והאפשרות להגיע ליוון קיימת בזמינות מידית וזולה .

תרבות ביוון – אנשים חמים ושמחים לעזור, האוכלוסייה מלומדת ומשכילה, חיי לילה עשירים. 

לימודים חינם לסטודנטים – דבר המושך סטודנטים מכל אירופה ליוון ומעלה את הביקוש לשכירות. הורי הסטודנטים מממנים לרוב את דמי השכירות לילדיהם, מה שמעניק שקט ובטחון בעמידה בתשלומי השכירות.

מחיר דירה למטר מרובע כרגע נמוך ממחיר הבנייה למטר – ולכן לא שווה לבנות כרגע ולאור זאת רוכשי הנכסים כרגע סובבים סביב שוק נכסים יד שנייה. היוונים זקוקים לתזרים מזומנים ולכן מוכרים את הדירות שלהם בזול ומעדיפים לגור בשכירות, מה שנותן ביטחון גבוהה בשימור ערך הקרן ובנוסף מעלה באופן מתמיד את הביקוש לשכירות ביוון.

חוקי מס מקלים לזרים – נכון לשנת 2017 תושבי יוון היו מוגבלים בבנקים ולא יכלו לפתוח חשבון בנק, עקב המצב הכלכלי יוון עודדה וממשיכה לעודד משקיעים זרים ואפילו מציעה תעודת תושבות לזרים שישקיעו כ-1,000,000 ש"ח ביוון. כיום נכון לשנת 2022 המצב השתפר והקפיטל קונטרול כבר לא קיים.