סוגי השקעות ביוון

סוגי השקעות נדל"ן ביוון

נדל"ן ביוון

במאמר זה נסקור את סוגי ההשקעות בנדל"ן ביוון. מהם אפיקי ההשקעה הקיימים ביוון, מה היתרונות או החסרונות של כל אפיק השקעה ביוון. וחשוב מאוד, נסביר באופן כללי למי יכול להתאים כל סוג של השקעה ביוון!

לצורך כך נמליץ לכם טרם קריאת המאמר לנשום עמוק ולחשוב על עצמכם, כמה חשוב לכם שההשקעה שלכם תהיה בטוחה ושסיכון "הקרן" (סכום ההשקעה) יהיה קטן ככל שאפשר.

כמה חשוב לכם שההשקעה תהיה רווחית ושהסיכוי להרוויח יהיה גדול יותר מהסיכון להפסיד ושהתשואה השנתית תהיה גבוהה.

כמה חשוב לכם שתהיה סבירות גבוהה לעליית ערך הנכס שאתם קניתם ומה חשוב לכם לדעת זאת לפני ביצוע ההשקעה? האם חשוב לכם להכיר את האזור שבו אתם עומדים לרכוש נכס לפני ביצוע של עסקת נדל"ן?

איך יודעים שהמיקום או הנכס מתאימים לסוג ההשקעה שאתם מחפשים?

אצלנו תקבלו הסבר מהם סוגי ההשקעות ביוון, נבנה מודל השקעה שמתאים עבורכם  באופן אישי, ונדאג למצוא את הנכסים המתאימים ביותר עבורכם תוך בדיקה קפדנית וגישה כלכלית השמה את המשקיע במרכז.

בשנים האחרונות עקב המשבר הכלכלי ביוון, שוק הנדל"ן נפגע וכעת הוא מראה סימני התאוששות במשך השנים האחרונות שוק הנדל"ן ביוון מושך משקיעים רבים ומתברר כשוק השקעות נדל"ן אטרקטיבי במיוחד,  ובין הסיבות לכך, היחס בין עלות ההשקעה לתשואה השנתית עליה, צפי גבוה לעליית ערך משמעותית בעת מימוש הנכס ורגולציה שמטיבה עם המשקיע.

חוקי המיסוי והכלכלה ביוון כרגע מעודדים השקעות זרות ולכן המחירים מתחילים לטפס.

ליוון מגיעים מספר סוגים של משקיעים מכל העולם, ביניהם משקיעים שבחרו בהשקעה פסיבית כגון: דירות ובניינים המיועדים למגורי סטודנטים ומשפחות – אשר בהן הכל מתנהל ע"י חברת הניהול ביוון , כהשקעה פסיבית המשקיע נהנה מתזרים מזומנים קבוע ללא השקעה של זמן והתעסקות עם ניהול הנכס. השקעה זו נחשבת לרווחית ובטוחה כאחד וכמובן יכולה לשאת בצידה עליית ערך בעת מכירת הנכס בעוד מספר שנים.

בנוסף יש מגוון רחב של משקיעים אשר בוחרים בהשקעה של נכסים בעלי פוטנציאל הכנסה גבוה יותר הדורשים תחזוקה שוטפת ויומיומית כדוגמת בתי מלון ודירות נופש. השקעה זו נחשבת השקעה שדורשת ניהול איכותי ביותר, השוכרים מתחלפים לעתים דחופות יותר, במידה ואין שוכרים ההוצאות יהיו על חשבון בעל הנכס, ולכן השקעה כזו יכולה להיות רווחית יותר אך גם טומנת בתוכה סיכון גדול יותר ודורשת צומת לב גדולה יותר של המשקיע.

עסקאות אקזיט – ישנם משקיעים המעוניינים בהגדלת הונם האישי בזמן הקצר ביותר ויבצעו זאת ע"י מספר דרכים:

  1. רכישת נכס מתחת למחיר השוק ומכירתו ברווח סביר , פעולה זאת לא תדרוש כל שינוי בנכס מלבד פעולה פשוטה של קנייה במחיר נמוך ומכירה במחיר השוק.
  2. רכישת נכס והשבחתו ע"י ניצול הפוטנציאל הקיים בו, לדוגמה: שיפוץ נכס, ריהוט נכס ועיצובו בהתאם, חלוקת נכס למספר דירות , ניצול היתרי בניה נוספים הקיימים בנכס,  ועוד…
  3. רכישת קומה מסחרית, שינויי ייעוד מנכס מסחרי לנכס המיועד למגורים וחלוקה למספר דירות.

חשוב להבין, לכל משקיע צרכים שונים וסדר עדיפויות אחר ואין להשוות בין משקיעים וסוג ההשקעה המתאים להם ולכן נתאים לכל משקיע את ההשקעה הנכונה ביותר בעבורו.