נדל"ן באתונה

Save on your hotel - hotelscombined.co.il

נדל"ן באתונה כיעד להשקעה

אזור השקעה באתונה
Investments in Athens

מדוע המוני משקיעים בוחרים באתונה כיעד המועדף להשקעה, האם מחירי הנדל"ן הזולים הם כל הקסם?

גם אתם כמו משקיעי נדל"ן רבים חשבתם לבחון את אתונה כיעד השקעה? במאמר זה קיים סיכום ראשוני על שוק הנדל"ן באתונה, בואו נבין למה כמות עצומה של משקיעים כבר הגיעו ורכשו באתונה בירת יוון נכסים להשקעה. האם השקעות נדל"ן באתונה הן מהלך משתלם? מי יכול לרכוש נכס להשקעה באתונה? הנה סקירה בסיסית על עולם השקעות הנדל"ן באתונה שייתן קצת מושג ותמונה כוללת.

  •  אתונה בירת יוון הידועה בתיירות הרבה שלה, האוכל הטרי, והמוזיקה המדהימה הפכה בשנים האחרונות ליעד השקעה שמושך משקיעים רבים מכל רחבי העולם. בין היתר גרמניה סין רוסיה מערב אירופה וכמובן משקיעי נדל"ן ישראלים . אתונה ממוקמת בחלקה הדרומי של אירופה בקרבת איטליה וכשעתיים טיסה מישראל. בירתה של יוון נחשבת כיום כיעד מרכזי אשר מושך המוני משקיעים מכל העולם, שוק הנדל"ן התוסס מציע תשואות גבוהות וצפי לעליית ערך בעשורים הקרובים.
 
  • כדי לעזור בניתוח העיר סקרנו כמה נתונים כלליים שעל בסיסם יהיה ניתן להגיע ליוון ולבחון את עולם הנדל"ן (במידה ויש לכם אנשי מיסוי משפט ויועצי השקעות תוכלו להיעזר בהם במהלך הביקורים ביוון) 
  • מרכז אתונה מונה כ 650,000 תושבים, ומטרופולין אתונה כולו מונה כ1,300,000 תושבים בקירוב.

במהלך המשבר הכלכלי שחוותה יוון (החל משנת 2009) אשר נוצר בהשפעת משבר הסאב פריים העולמי, איבדה כלכלת יוון כ 25% מהתפוקה שלה.

לעומת זאת ע"פ דיווחים במערכת הבנקאית והכלכלית ביוון איבד ענף הנדל"ן כ 45% מערכו אשר תועד באחרונה לפני המשבר ב 2009. בפועל אנו עדים כיום למחירי נדל"ן הנמוכים ב כ 50% לפחות ממחירם המקורי לפני שיוון נפגעה. כאשר אנחנו מנסים להכנס לעומק הדברים ולנתח את אופיו של שוק הנדל"ן שנתיים אחורה (נכון לינואר 2018) אנחנו עדים לקיפאון במחירי הנדל"ן – אין עוד ירידת ערך כרגע בערים המרכזיות, ע"פ הניתוחים שבוצעו עלידינו זהו סימן ראשון שיכול להעיד על צפי להתאוששות.

כיום נכסים באתנוה נמכרים במחירים זולים להפליא ומושכים המוני משקיעים שאינם תושבי יוון, כמונו הישראלים וכמו כן רוסים, סינים, גרמנים, ועוד משקיעים ממערב אירופה.

הסיבות אשר אנחנו שמים בהן את הגורם להגעת כ"כ הרבה משקיעים זרים הן חוקיי מיסויי מקלים על משקיעים מבחוץ כמפורט באתרינו www.greeceinvest.co.il בדף המסביר את חוקיי המיסויי המקומיים.

התרבות היוונית, מחירי המשבר אשר נראים אטרקטייבים מתמיד – בתוספת התשואות הגבוהות והצפי שיוון תצא מהמשבר!

בנוסף לכך, כיוון שיוון היא חלק מהאיחוד האירופאי אזי האינטרס אירופאי הוא להוציא את יוון מהמשבר במהרה וזאת במטרה לחזק את גוש היורו.

ובפועל ישנן מספר צעדים שהאיחוד האירופאי נוקט בכדי לחלץ את יוון מהמשבר. כעת ניגע בשני צעדים משמעותיים אשר קשורים ישירות אל עולם הנדל"ן ביוון ואף הם לבדם די-בכדי למשוך המוני משקיעים אל הרפובליקה ההלנית.

  1. אדם אשר מחזיק ביוון נכס/ עסק אשר שוויו מעל 250,000 יורו זכאי לקבל תעודת תושבות זמנית ביוון למשך 5 שנים ובמידה שלאחר 5 השנים הללו השקעות ההון נשארו בעינן מתאפשרת הארכה של עוד 5 שנים נוספות. סה"כ 10 שנים שלאחריהן במידה ותאשר זאת מדינת יוון יוכל לזכות המשקיע באזרחות יוונית.
  2. במטרה לקדם השקעות הון ביוון, האיחוד האירופאי מציע לתת מימון להקמת מתחמי בילויי, קניות ותיירות ביוון בשיטה הבאה – לאיחוד האירופאי משכנתא של עד 60% לבעל המתחם בכדי לעודד השקעות נוספות ביוון. יש לציין שאנחנו במרכז הישראלי להשקעות ביוון מנסים כבר תקופה להוציא לפועל פרוייט שכזה והדבר אינו פשוט כלל, כרגע לא הצלחנו להשיג את המימון המדובר ואין אנחנו מכירים משקיע שזכה בתמיכה האירופאית הזאת עד כה(נכון ינואר 2018).

במרכז הישראלי להשקעות ביוון מבקשים שלא לשים דגש רק על היתרונות המדהימים של יוון ואתונה בפרט אלא מבקשים להיות מפוקחים במהלך ביצוע כל עסקה ומעבר לים במיוחד, אחרי הכל אל לנו לשכוח ששם עלינו להתנהל בשפה זרה!

אביב היזם של המרכז הישראלי להשקעות ביוון מבקש להזכיר כי יש לשלוט היטב בכל האיזורים בעיר לפני ששמים שם את הכסף. "לא להתחכם ולטייל ברחוב יחד עם סוכן נדל"ן זר ולחשוב שהכל ורוד. באתונה יש איזורים מלאים בפליטים, יש שם מקומות שלא כדאי להסתובב בהם בלילה".

אביב מוסיף ואומר "מרקם האוכלוסייה בעיר בירה גדולה כמו אתונה זה לא דבר שמבינים בתוך כמה שעות של טיול" יש לנתח את האיזורים ברמה מקיפה וביוון כרגע קשה מאד לעשות את זה על פי מדדים ממשלתיים.

מעבר לכך מסתבר שבמרכז הישראלי להשקעות ביוון רואים בעיר סלוניקי פנינת נדל"ן אשר לא כדאי לפספס בדרך לביצוע עסקה בטוחה ובקנה מידה של הרווח ביוון.

אז במידה ובבעלותכם מעל 25,000 יורו ואתם מעוניינים להפיק ממנו תשואה יפה של מעל ל-8 אחוז, בואו להשקיע איתנו ביוון!

אביב ואסף מהמרכז הישראלי להשקעות ביוון

השקעות נדל"ן באתונה
Investments in Athens
שתפו את המאמר
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter