משכנתאות ביוון

מינוף ומשכנתאות ביוון

משכנתאות ביוון  – האם זה אפשרי?

בטח שאלתם את עצמכם האם ניתן לקבל משכנתא ביוון –  סיכמנו עבורכם מספר נקודות על משכנתאות ביוון. 

אז ככה – מובן לחלוטין שמאז המשבר הכלכלי העולמי שפגע אנושות בכלכלת העולם, ובין היתר פגע במדינות אירופה, ארה"ב ואסיה. גם כלכלת יוון נפגעה משמעותית.

נכון לשנת 2018 יוון הייתה מוגדרת ככלכלה בשיקום, ושוק הנדל"ן היווני עדיין לא הצליח לתקן את סטיית המחירים שנגרמה במשבר (לעומת רוב המדינות האחרות שחוו את אותו המשבר). המשבר הכלכלי הוביל לקריסה של 50% ויותר במחירי הנדל"ן בתחומי המדינה, וירידה של כ 75% במספר רכישות הנדל"ן ביוון.

כיום מופעלים ביוון מספר צעדים רגולטורים אשר מטרתם היא לייצב את שוק המסחר ביוון, כלכלת הבית של תושבי יוון, ליצור יציבות בנקאית ולמנוע את המשך ההידרדרות של כלכלת יוון.

לשם הדוגמא עד שנת 2017 הממשלה היוונית הגבילה את יכולת ניהול חשבון הבנק של אזרחי יוון, והגבילה את סכומי המזומן אשר אזרח יווני היה מורשה למשוך מתוך חשבון הבנק שלו. (עבור משקיעים זרים ההתנהלות היא שונה)

נכון לשנת 2017 החוק היווני הגביל את אזרחי יוון, וניתן היה למשוך עד כ-1,200 יורו מחשבון הבנק  בכל חודש ולא יותר מ -700 יורו בכל יום דרך הכספומט. ההגבלה המדוברת תקפה לגבי כל אזרח יווני ללא קשר לגובה ההכנסות שלו, וזאת במטרה לשמר את יציבות הבנקים ולא לאפשר את קריסת הכלכלה.

בשנים ההן ועוד היום, בשנת 2022 מוחזקים ע"י המוסדות הפיננסים ביוון כמות גדולה של נכסים אשר שועבדו לפני המשבר, ועוקלו לאחר לאחר שרבים מהאזרחים הגיעו למצב של חדלות פירעון, או לחלופין עוקלו עקב כך שאזרחים החליטו שלא משתלם להם לרכוש את הזכויות על הנכס ששועבדו לבנק. (כמו שקרה בארה"ב למשל).

המצב כיום הוא שהבנקים משחררים את נכסים שבידיהם חזרה לידיים פרטיות בהדרגתיות מחשש ממשלתי שתהיה הצפה של היצע בשוק הנדל"ן ודבר יגרום לקריסה נוספת של מחירי הנכסים ביוון .

התקיעות הכלכלית שהייתה בשנים ההן לא הותירה לבנקים אפשרות למתן משכנתאות, אך החל משנת 2020 נפתח הסכר וניתן לקבל משכנתאות בתנאים מסוימים אותם שנפרט בפגישה אישית.

 כיום בשנת 2022 ניתן לקבל מימון לרכישת נדל"ן ביוון 

רוצים לשמוע על השקעות נדל"ן?

כיצד ניתן לגייס מינוף ביוון בכדי להשביח את השקעות הנדל"ן שלכם? פנו אלינו.