משכנתאות ביוון

מינוף ומשכנתאות ביוון

משכנתאות ביוון  – האם זה אפשרי?

חשבתם להשקיע בנדל"ן ביוון? אם כן אז בטח שאלתם את עצמיכם מה בדיוק מחיר הנכסים בשוק, והאם ניתן לקבל משכנתא ביוון – שכן מימון נכון או בשמו המקצועי "מינוף" משמעותי ליצירת רווח בעסקת מקרקעין, וכדי לענות על שאלת המימון הנפוצה כל כך סיכמנו עבורכם את כל מה שאנחנו יודעים על משכנתאות ביוון. 

אז ככה – מובן לחלוטין שמאז המשבר הכלכלי העולמי שפגע אנושות בכלכלת העולם, ובין היתר פגע במדינות אירופה, ארה"ב ואסיה. גם כלכלת יוון נפגעה משמעותית.

כיום (2.18) יוון עדיין מוגדרת ככלכלה בשיקום, ושוק הנדל"ן היווני עדיין לא מצליח לתקן את סטיית המחירים שנגרמה במשבר (לעומת רוב המדינות האחרות שחוו את אותו המשבר). המשבר הכלכלי הוביל לקריסה של 50% ויותר במחירי הנדל"ן בתחומי המדינה, וירידה של כ 75% במספר רכישות הנדל"ן ביוון.

כיום מופעלים ביוון מספר צעדים רגולטורים אשר מטרתם היא לייצב את שוק המסחר ביוון, כלכלת הבית של תושבי יוון, ליצור יציבות בנקאית ולמנוע את המשך ההידרדרות של כלכלת יוון.

לשם הדוגמא כיום מדיניות יוון מגבילה את יכולת ניהול חשבון הבנק של אזרחי יוון, ומגבילה את סכומי המזומן אשר אזרח יווני מורשה למשוך מתוך חשבון הבנק שלו על פי חוק! (עבור משקיעים זרים ההתנהלות היא שונה)

כיום החוק היווני ממגביל את אזרחי יוון, ומתר להם למשוך עד כ-1,200 יורו מחשבון הבנק שלהם בכל חודש. ולא יותר מ -700 יורו בכל יום דרך הכספומט. ההגבלה המדוברת תקפה לגבי כל אזרח יווני ללא קשר לגובה ההכנסות שלו, וזאת במטרה לשמר את יציבות הבנקים ולא לאפשר את קריסת הכלכלה.

כיום מוחזקים ע"י המוסדות הפיננסים ביוון כמות גדולה של נכסים אשר שועבדו לפני המשבר, ועוקלו לאחר לאחר שרבים מהאזרחים הגיעו למצב של חדלות פירעון, או לחלופין עוקלו עקב כך שאזרחים החליטו שלא משתלם להם לרכוש את הזכויות על הנכס ששועבדו לבנק. (כמו שקרה בארה"ב למשל).

המצב כיום לא מתיר לבנקים למכור את הנכסים שבידיהם חזרה לידיים פרטיות מחשש ממשלתי שתהיה הצפה של היצע בשוק הנדל"ן ודבר יגרום לקריסה נוספת של מחירי הנכסים ביוון (אם בכלל יש עוד לאן לרדת).

התקיעות הכלכלית שסקרנו עד כה מביאה לידיי מצב ברור אחד!

לאף גוף פיננסי ביוון אין אינטרס לתת משכנתאות לרכישת נדל"ן ביוון, נכון?

תאורטית.. כן זה נכון.  אבל החיים זו לא תיאוריה!

ומסתבר ש"המרכז הישראלי להשקעות ביוון" GREEC INVEST יכולים לקבל משכנתאות ביוון! "כן." אומר אסף מ"המרכז הישראלי להשקעות ביוון". "זה נכון, גם אנחנו הופתענו וכנראה שהעבודה הקשה והמאמץ השתלמו לנו.

נפגשו עם הנציגים הבכירים ביותר של הבנקים ולהפתעתנו הם הסכימו לתת לנו משכנתאות לרכישת נכסים ביוון". מעבר לזה הוא מוסיף, "לא ברור לכמה אנשים ברחבי העולם ניתנת האפשרות הזו כרגע, אבל זה בהחלט גורם לנו להרגיש שאנחנו עובדים בצורה מסודרת ונמצאים בדרך הנכונה".

המרכז הישראלי להשקעות ביוון מזמין אתכם לשלב איתנו יד ביד ולייצר לעצמיכם חופש כלכלי. זו המטרה שלנו ולשם זה הקמנו את חברתנו.

רוצים לשמוע על השקעות נדל ן באירופה וכיצד ניתן לגייס מינוף גם ביוון בכדי להשביח את השקעות הנדל"ן שלכם? פנו אלינו.

שתפו את המאמר
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter