יועץ משכנתאות - מתי?

באיזה שלב נכון לפנות ליועץ משכנתאות

אסף בר דוד יועץ משכנתאות מוסמך

אסף בר דוד – יועץ משכנתאות 

אני אסף ורציתי לשתף אתכם בשאלה שאני נתקל לעתים קרובות. 

נשאלתי לא פעם ע"י חברים ומשתפי פעולה שעובדים איתי "מתי נכון לפנות ליועץ משכנתאות"?

ובכדי לענות על השאלה הזו החלטתי לכתוב את התשובה לזה כאן.

כבר לקחתם משכנתא? אם לא פניתם ליועץ משכנתאות פרטי עד כה אזי עכשיו זהו הזמן הנכון לעשות זאת, ככל שתפנו אל היועץ מוקדם יותר כך ייטב!

במידה וכבר חתמתם על חוזה רכישה – של דירה יד 2 או דירה חדשה מקבלן ואתם מתלבטים אם לפנות ליועץ המשכנתאות או לגשת לבנק לקבל הצעה זהו הזמן הנכון לפנות ליועץ המשכנתאות!

אם עדיין לא בחרתם נכס, או אפילו לא החלטתם איזה סכום השקעה הוא הסכום הרלוונטי עבורכם כדאי קודם כל להתייעץ עם יועץ משכנתאות!

במידה שכבר בחרתם נכס ייתכן שלא תוכלו לעמוד בהחזר החודשי עבור המשכנתא שתידרש!

במידה וכבר חתמתם חוזה ייתכן שהשמאי שיעריך את ערך הנכס עבור הבנק ייקבע שערך הנכס הינו ערך נמוך יותר מהמחיר עליו סיכמתם בחוזה ולא תוכלו לקבל משכנתא עבור הסכום אותו רציתם – במצב כזה תצטרכו במקרה הטוב לקחת הלוואה נוספת בתנאים פחות טובים כדי להשלים את ההון הדרוש לרכישת הנכס, ומקרה הרע תאלצו לוותר על הנכס שרציתם ואולי אפילו לשלם קנס עבור ביטול העסקה, כך ששרפתם זמן כסף ואולי גם תתאכזבו מהתהליך.

במידה שכבר חתמתם על חוזה ואתם כן עומדים בכושר ההחזר שהבנק דורש הבנק ינצל לטובתו את העובדה שכבר חתמתם על חוזה, ויילחץ עליכם לקחת את ההלוואה בתנאים שיתאימו לבנק ולא לכם. וזאת משום שבבנק מבינים שתפגעו כלכלית ונפשית בצורה קשה במידה ותבחרו לבטל את העסקה שעליה חתמתם.

ייעוץ משכנתאות

כבר לקחתם משכנתא?

במצב כזה נשאלת שאלה משמעותית אחת. האם נעזרתם ביועץ משכנתאות פרטי בזמן תכנון ולקיחת ההלוואה?

אם לא אז מומלץ מאד לפנות בשלב כזה אל יועץ משכנתאות. יועץ משכנתאות יידע לחסוך לנו המון כסף מההחזר הכולל שנחזיר לבנק. וככל שנפנה אליו מוקדם יותר נוכל לחסוך יותר כסף. במידה שאתם לא יודעים האם ניתן לחסוך עבורכם כסף השלב חיי המשכנתא פשוט לפנות אליי כאן 

ואני אדאג לברר עבורכם האם ניתן לחסוך כסף-הרבה כסף!

*הבדיקה בחינם*

במידה ויש אפשרות לחסוך עבורכם כסף אני אשמח לעזור לכם באופן אישי.

**אם אין חסכון לא משלמים!**

השלב הנכון ביותר לפנות ליועץ המשכנתאות הוא בשלב תכנון הרכישה של הנכס!

יועץ המשכנתאות יידע לומר לכם מהו ערך הנכס היקר ביותר שתוכלו לרכוש, איזו הלוואה תאושר עבורכם, ויידע להכווין אתכם לאורך כל התהליך:

חיפוש הנכס, שמאות נכונה ומימון מתאים לכל מטרה.

בכדי לחסוך כסף במס אני אפנה ליועץ המס לתכנון מס נכון מראש!

ובכדי להתנהל משפטית נכון אני אשכור עו"ד מהשלב הראשון שינהל עבורי את ההליך המשפטי, ולא אזמין אותו רק לדיון האחרון בענייני בבית המשפט!

אם אני רוצה להתכונן לריצת מרתון אתאמן לכך מראש ואשמור על אורך חיים תקין מרגע התכנון, ולא אתחיל להתאמן בריצות יום לפני המרתון!

גם יועץ משכנתאות ייכנס לעסקה מהרגע הראשון, משלב תכנון הרכישה בכדי שיוכל להכין אותי לעסקה מראש וישיג עבורי את התנאים הטובים ביותר לאורך כל חיי ההלוואה.

אז תהיו רגועים. אתם בידיים טובות

שתפו את המאמר
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter