מצב שוק הנדל"ן ביוון

שוק הנדל"ן ביוון

שוק הנדלן ביוון

מצב שוק הנדלן ביוון

שוק הנדל"ן ביוון קרס בשנת 2008 בעקבות המשבר הכלכלי העולמי, מאז חלה ירידה במחירי הנכסים. למרות שכיום אנחנו עדים להתייצבות בשוק ואולי בחלק מהאזורים אפילו עליית מחירים. כיום שווי הדירות נמוך ב-50% משווים לפני המשבר וזו בפני עצמה היא סיבה עיקרית לרכוש נכסים מהר ככל האפשר כיוון שלא יאחר היום שמחירי הנדל"ן יחזרו לעצם ויעלו, דרך אגב בדיוק כמו שקרה מאז ההתאוששות מהמשבר בכל המדינות שכבר יצאו ממנו כדוגמת ארה"ב. 

לדוגמא נכס במרכז אתונה שעלותו לפני המשבר היה 1,100,000 ₪ נמכר היום בשווי שוק של 600,000 ₪ ואנחנו כמשקיעים שמגיעים מחוץ ליוון מרוויחים.

החל משנת 2014 ירידת מחירי הדירות התמתנה, והחלה מגמת התייצבות, וכיום יש צפי לעליית מחירים בשנים הקרובות.

ביוון אין לתושבים אפשרות לקבל הלוואות ובטח שלא ואפשרות לקבל מימון לדיור (הלוואות על נכסים או הלוואות לרכישת נכס חדש), התושבים ביוון מוגבלים כלכלית גם בנקים באמצעות capital control אשר מוחל ע"י מדינת יוון תחת לחץ של האיחוד האירופאי ומדינות אירופה השכנות בפרט. מאז ביוני 2016 נכנסו תקנות ההגבלה על חשבונות הבנק של תושבי יוון וכיום התושבים מוגבלים על מנת למנוע קריסה של הבנקים והכלכלה היוונית. לעומת זאת במרכז הישראלי להשקעות ביוון כבר אופטימיים לגבי עניין ההלוואות והמשכנתאות ביוון לאחר הבעת הנכונות של הבנקים הגדולים ביוון להעניק ליזמים שלנו מימון לרכישת נכסים למטרות השקעה.

אמנם מחירי הנכסים ירדו אך מחירי הנכסים לא ירדו בשיעור זהה. ולכן בעקבות השינוי ביחס ביניהם כיום יוון היא אחת המדינות שהתשואה השנתית על השכרת הנכס בהן היא מהגבוהות בעולם. וסטטיסטית שכר הדירה ביוון בטוח יותר מאשר שכר הדירה בישראל. תוסיפו לנתונים אילה את העובדה שהיוונים לא מסוגלים לרכוש נכסים וחלקם ממהרים למכור את נכסיהם והנה לכם הסיבה למה זהו יעד נכון ומדויק כל כך.

בתרבות היוונית נהוג שלכל אדם יהיה נכס משלו שישמש לו בית יציב בדומה למה שנהוג בישראל הנה לנו סיבה נוספת אשר מאוששת את ההבנה שכשיוון תתגבר על המשבר מחירי הנדל"ן יעלו את ערכם. עד אז כיום לפנינו שוק שכירות מדהים שבו ביקוש מתעצם לנכסים להשכרה אך כמעט ואין בכלל גידול בהיצע הדירות להשכרה, אולי פרויקטים פרטיים וקטנים אך בטח שלא בניה חדשה!

רוצים ללמוד עוד על שוק הנדל"ן ביוון?

 

החלטתם שאתם מעוניינים לרכוש נכס ביוון?

אסף – 0545581933

אביב – 0535266766

אריסטוטלוס סלוניקי
שתפו את המאמר
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter