מצב שוק הנדל"ן ביוון בשנת 2022

שוק הנדל"ן ביוון בשנת 2022

שוק הנדלן ביוון

מצב שוק הנדל"ן ביוון בשנת 2022

שוק הנדל"ן ביוון קרס בשנת 2008 בעקבות המשבר הכלכלי העולמי, מאז חלה ירידה במחירי הנכסים. למרות שכיום אנחנו עדים להתייצבות בשוק ואולי בחלק מהאזורים אפילו עליית מחירים. כיום שווי הדירות נמוך משווים לפני המשבר וזו בפני עצמה היא סיבה לרכוש נכסים כיוון שלא יאחר היום שמחירי הנדל"ן יחזרו לעצם ויעלו, דרך אגב בדיוק כמו שקרה מאז ההתאוששות מהמשבר בכל המדינות שכבר יצאו ממנו כדוגמת ארה"ב. 

לדוגמא נכס במרכז סלוניקי שעלותו לפני המשבר היה 1,100,000 ₪ נמכר היום בשווי שוק של 600,000 ₪ ואנחנו כמשקיעים שמגיעים מחוץ ליוון מרוויחים.

החל משנת 2014 ירידת מחירי הדירות התמתנה, והחלה מגמת התייצבות, וכיום יש צפי לעליית מחירים בשנים הקרובות.

מאז יוני 2016 נכנסו תקנות ההגבלה על חשבונות הבנק של תושבי יוון וכיום, נכון לשנת 2022 התושבים אינם מוגבלים. לגבי עניין ההלוואות והמשכנתאות ביוון ניתן לראות הבעת הנכונות של הבנקים הגדולים ביוון להעניק ליזמים מימון לרכישת נכסים למטרות השקעה.

אמנם מחירי הנכסים ירדו אך מחירי הנכסים לא ירדו בשיעור זהה. ולכן בעקבות השינוי ביחס ביניהם כיום יוון היא אחת המדינות שהתשואה השנתית על השכרת הנכס בהן היא מהגבוהות בעולם. 

 תוסיפו לנתונים אילה את העובדה שהיוונים לא מסוגלים לרכוש נכסים וחלקם ממהרים למכור את נכסיהם והנה לכם הסיבה למה זהו יעד נכון ומדויק כל כך.

בתרבות היוונית נהוג שלכל אדם יהיה נכס משלו שישמש לו בית יציב בדומה למה שנהוג בישראל הנה לנו סיבה נוספת אשר מאוששת את ההבנה שכשיוון תתגבר על המשבר מחירי הנדל"ן יעלו את ערכם. 

כיום לפנינו שוק שכירות מדהים שבו ביקוש מתעצם לנכסים להשכרה אך כמעט ואין בכלל גידול בהיצע הדירות להשכרה, אולי פרויקטים פרטיים וקטנים אך בטח שלא בניה חדשה!

נכון לשנת 2022 אנו רואים גידול בכלכלה היוונית ועליית מחירים מתונה החל משנת 2017.

ניתן כיום לקבל כבר מימון לרכישת נכס ביוון בהגבלות מסוימות ויש לעמוד במספר קריטריונים. 

רוצים ללמוד עוד על שוק הנדל"ן ביוון?

 
אריסטוטלוס סלוניקי